medpozyczka.pl

Zadbaj właściwie o swój portfel.

Pożyczaj odpowiedzialnie

Dopasuj kwotę kredytu i okres jego spłaty do swoich możliwości

W odpowiedzialnym i rozsądnym pobieraniu pożyczki trzeba dobrze zanalizować kilka kwestii. Do nich należą kwota kredytu oraz okres jego spłaty. Podstawową rzeczą, z której trzeba zdać sobie sprawę to: jakie są nasze rzeczywiste możliwości, bowiem te dwie kwestie bezpośrednio wpływają na wysokość miesięcznej raty.

Sprawa jest bardzo istotna, ponieważ niewłaściwy dobór kwoty oraz okresu spłaty pożyczki znacznie obciąży Twój domowy budżet. Nieoptymalny system ratalny spowoduje niepotrzebny stres związany z brakiem funduszy na kolejną ratę. Ważny jest także dzień, który wyznacza opłacenie raty. Zaleca się konsekwentne spłacanie rat w niedługim czasie po uzyskaniu pracowniczej pensji,y zwykle do 3 dni od otrzymania wypłaty. Wówczas masz gwarancję, że zawsze będziesz posiadał odpowiednie środki na opłacenie raty. Można także ustawić opcję specjalnego stałego przelewu w określonym dniu każdego miesiąca, dzięki czemu nie będziesz martwić się o to, że spłacenie raty wyleci Ci z głowy. Pamiętaj, że regularna i terminowa spłata pozwoli na uniknięcie naliczania karnych odsetek i innych problemów.

Sprawdź RRSO

Mało kto lubi nieprzewidziane opłaty, nikt nie cieszy się z dodatkowych kosztów, które musi ponieść. Ty też tak masz? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Uwzględnia ona wszystkie koszty związane z pożyczką Nie zapominaj o tym, że wiąże się ona z prowizją, odsetkami i innymi opłatami.

Wszystkie koszty związane z pobraniem kredytu zawsze powinny zostać jasno i dokładnie przedstawione jeszcze zanim dojdzie do podpisania umowy. Istotne jest to, aby przekazywane informacje dobrze zrozumieć i być świadomym wszystkich kosztów wynikających z pożyczki. W efekcie unikniesz kłopotliwych nieporozumień. Pamiętaj, że Twoja miesięczna rata będzie składać się z różnych elementów takich jak: prowizja, odsetki czy koszty ubezpieczenia. Znając rzeczywistą kwotę raty będziesz mógł bez obaw przygotować się na spłatę pożyczki.

Porównaj oferty

Odpowiedzialność i rozsądek zmuszają nas do głębokiego zastanowienia, kiedy chcemy coś zakupić lub skorzystać z jakiejś usługi. Zazwyczaj każdy z nas analizuje kilka różnych ofert zanim wybierze tę jedną, odpowiadającą jego oczekiwaniom. Dokładnie tak samo należy zrobić z pożyczką – porównaj oferty!

Każdy Pożyczkodawca przedstawia własne preferencje przy zawieraniu umów z pożyczkobiorcami. Oferowane kredyty mogą posiadać odmienne składniki lub ich wysokość procentową, które zawsze warto porównać. Dodatkowo istnieją różnorodne zabezpieczenia i systemy, jak na przykład te, które pozwalają na późniejszą spłatę pożyczki. Warto o tym wszystkim się dowiedzieć. Po drugie pamiętaj, że to właśnie Ty decydujesz się na kredyt. W związku z tym nie ulegaj namowie znajomych, lecz dobieraj oferty najbardziej Tobie odpowiadające. Mówiąc w skrócie, z rozwagą sprawdź oferty różnych Pożyczkodawców i konsekwentnie zdecyduj się na najbardziej optymalną i dostosowaną do Twoich możliwości.

Sprawdź możliwości przedłużenia pożyczki

Bądź świadomy, że zawsze można spotkać Cię niespodziewana okoliczność. Czasem trafiają się szczęśliwe przypadki, jednak niestety to właśnie nieoczekiwane wypadki komplikują nam nasze sprawy. Te okresowe trudności mają bezpośredni wpływ na spłatę pożyczki – mogą ją utrudnić, nawet uniemożliwić. Co wtedy?

Nie lekceważ Pożyczkodawcy, kiedy opowiada o procedurach przedłużenia pożyczki. Chociaż masz dosyć pewną sytuację finansową, to nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego. Zazwyczaj o możliwym przedłużeniu spłaty dowiadujemy się jeszcze przed podpisaniem umowy. Z reguły cała procedura opiera się o specjalny formularz, którego wzór powinniśmy otrzymać wraz z umową. Pamiętaj, że każdy Pożyczkodawca określa własne zasady i warunki takiej możliwości. Zawsze warto uwzględnić taką opcję podczas zaciągania pożyczki, bo dobrze jest mieć takie zabezpieczenie.